TASARRUFLU SKİMMER KAPAĞI


Aqua_Power_LOGO_7055703_std

 

YEPYENİ BİR ÜRÜNLE TANIŞMAYA HAZIR MISINIZ?

 

AQUA POWER SKIMMER KAPILARI 

AQUA POWER SKIMMER KAPISI NEDİR?

AQUA POWER, teknolojik olarak devrini tamamlamış, yüzme havuzlarının eski tip skimmer kapakları yerine kullanılan ve skimmer’ların emiş gücünü %300’e kadar arttırarak, havuz sirkülasyon pompalarının daha az süre çalıştırılarak, kullanıcısına yüzlerce lira elektrik tasarrufu sağlayan, üniversal bir skimmer kapısıdır.

AQUA POWER NASIL ÇALIŞIR?

AQUA POWER teknolojisi, Bernoulli’nin enerjinin korunumu prensibine dayanmaktadır. Bernoulli’ nin bu basit fizik prensibi, havuz suyunun filtre edilmesi için gereken emiş gücünü %300’ e kadar arttırır. Kendi kendini ayarlayan kapı ve menteşe dizaynı, sirkülasyon sisteminin emiş yeteneğini, havuz suyunun daha hızlı ve daha etkin filtre edilebilmesi için her pompa hızında, olağan üstü bir şekilde arttırır.

AQUA POWER’A NEDEN İHTİYAÇ VARDIR?

Tüm havuzların, AQUA POWER’ ın sayısız yararına ihtiyacı vardır.         

  • Havuz sahipleri elektrik enerjisinden yılda 100 USD civarında tasarruf sağlarlar.
  • Su yüzeyinden daha fazla kirlilik toplanır; daha az manuel temizlik ihtiyacı olur.
  • Her skimmer tipine uygun üniversal bir yapıdadır.
  • Eski tip tek hızlı pompalarda, çalışma süresini yaklaşık %40 azaltabilir.
  • Yeni tip düşük hızlı pompa sistemlerinde ise, maksimum faydayı sağlar. 

AQUA POWER’ IN DİĞER FAYDALARI NELERDİR?

Tüm dezenfeksiyon sistemleri, otomatik temizlik cihazları, manuel temizlik cihazları, filtreler, zaman saatleri ve diğer havuz ekipmanları, bu attırılmış emiş gücünden, yarar sağlarlar.         

 

AQUA POWER TEKNOLOJİSİNİ KİM GELİŞTİRMİŞTİR?

Amerika Birleşik Devletleri, Güney Florida Üniversitesi Hidrodinamik kürsüsü profesörleri tarafından, AQUA POWER skimmer kapılı ve kapısız havuz filtrasyon sistemleri üzerinde, geniş kapsamlı bir çalışma yapılmıştır. Geliştirilmiş 3D modelleri, bir havuzda bulunan her bir partikülün takibine imkân verecek şekilde inşa edilmiştir. Ölçülebilir sonuçlar ispat etmiştir ki, AQUA POWER skimmer’ lar emme gücünü %300 ve toplam filtrasyon ve sirkülasyon zamanlarını da, %40 civarında arttırmıştır.

AQUA POWER NASIL ENERJİ TASARRUFU SAĞLAR?

Araştırmalar ortaya koymuştur ki, bir yüzme havuzu içerisindeki ölü ve durgun alanların varlığından ötürü, gün içerisindeki normal, 8 – 10 saatlik sirkülasyon süresi zarfında, havuz suyunun sadece %40’ ı gerçekte filtre edilebilmektedir. Havuzlarda emiş gücünü arttırmak için AQUA POWER kullanımı, bu amaçlanan %40 oranındaki filtrasyona, %40 daha hızlı ulaşmayı sağlamaktadır. Bu özellik, sirkülasyon pompasının, günde ortalama olarak yaklaşık, 1,5 saat daha az çalıştırılmasına ve havuzunuzu temiz tutarken de, yüzlerce Lira tasarruf edilmesine izin vermektedir.

DÜŞÜK HIZLI POMPALAR NEDEN AQUA POWER’ A DAHA FAZLA İHTİYAÇ DUYMAKTADIR?

Yüksek elektrik enerjisi bedelleri sebebiyle, daha düşük hızlı sirkülasyon pompaları, enerji tasarrufu sağlamak amacı ile, tercih edilir olmuştur. AQUA POWER en yüksek etkisini, düşük akış hızlarında, emmiş gücünü ve filtrasyon etkinliğini, %300’ lere varan arttırma özelliği ile göstermektedir. AQUA POWER Bernoulli prensibinin, değişken devirli sirkülasyon pompalarına entegre edilmesi, havuzların skimmer’lar vasıtasıyla filtre edilmesi esnasında, en yüksek verime ve etkinliğe ulaşmasını sağlamıştır.

AQUA POWER NASIL MONTE EDİLİR?

AQUA POWER’ ın, patentli bir dizayn olan, teleskopik çerçevesi, her boyuttaki skimmer’ın içerisine AQUA POWER’ ın, kolaylıkla ve herkes tarafından monte edilmesine imkan tanımaktadır. Artık modası geçmiş eski skimmer kapakları, sizin için problem yaratan bir deneyim olmaktan çıkacak ve farklı ölçülerdeki skimmer’ lar için, birçok farklı ölçüde kapağı stoklarınızda bulundurmak ve aramak zorunda kalmayacaksınız.

enerjide %40 a varan tasarruf

enerjide %40 a varan tasarruf